رویاها

2 دیدگاه‌ها

کی رویاهایمان را فراموش کردیم؟

می دونی احتمالاتی که هر روز به همراه داره باید ذهن ما رو تکون بده. تعداد تجربه هایی که می‌تونم داشته باشم غیر قابل شمارش و نفس گیره و من این‌جا نشستم و دارم ایمیلم رو ریفرش می کنم، یا دارم هر چند لحظه یه بار فلان برنامهٔ پیام رسان یا شبکهٔ اجتماعی رو چک می‌کنم تا ببینم بقیه راجع به من چه فکری می‌کنند.

ما جوری زندگی می‌کنیم که انگار تو یه حلقه گیر کردیم، چند روز خاص رو بارها و بارها تکرار می‌کنیم و تنها دربارهٔ یکی دو تا از مسیرهایی که روبروی ما قرار داره خیال پردازی می‌کنیم. سعی می‌کنیم راه‌های مطمئن و امتحان پس داده رو برای زندگی‌مون دنبال کنیم. ما هر روز چیزهای یکسانی رو می‌بینیم و به شکل یکسانی بهشون پاسخ می‌دهیم و فکرهای یکسانی رو تو ذهن می‌پرورونیم. هر روز فقط یه تغییر کوچک نسبت به روز قبل داره، هر لحظه مطابق شیب ملایم قراردادهای اجتماعی عمل می‌کنیم. از یه ددلاین به ددلاین بعدی می‌ریم و همه‌اش با خودمون می‌گیم این آخرین دفعه است. یه جوری رفتار می‌کنیم که اگه فقط امروز رو دووم بیاریم، فردا رویاهای ما دوباره بر می‌گردند.

و نه، من جواب سوالات رو ندارم. نمی‌دونم چطور خودم رو تغییر بدم که بدونم هر لحظه چطور باید باشه. اما به یک چیز یقین دارم: راه حل غرق کردن هر جرقهٔ خلاقانه یا ایدهٔ کوچک، برای این که یه روز راحت‌تر تو یه قالب جا بشم نیست. راه حل تغییر دادن روش زندگیم برای این که با انتظارات یه نفر دیگه جور در بیاد نیست، راه حل این نیست که از ترس به خطر افتادن چیزها، همیشه خودم رو کنار بکشم.

قرار نیست از ترس این که کارفرما، دوست یا آشنای بالقوه شاید نظرش راجع به من عوض بشه چیزی که به نظرم درسته رو نگم یا ننویسم. نمی‌خوام برای این که باکلاس، باسواد یا خفن به نظر برسم از کسی که واقعاً هستم فاصله بگیرم. نمی‌خوام رویای کس دیگه‌ای رو دنبال کنم و در جستجوی این آرزوها، ارزش‌ها و هدف‌های خودم رو فراموش کنم.

این موضوع خیلی مهمه، بنابراین می‌خوام به وضوح هر چه تمام تر بیانش کنم:

فاک. دت. شت.

پ.ن: اینجا.

Dreams


برچسب‌ها:

  1. مهران گفت:

    به تازگی با جستجوی موضوع رواقی گری به وب سایت شما رسیدم و حالا با خوندن مطالبتون دارم لذت می برم از انتقال تجربیاتتون – این کامنت صرفا برای انتقال درصد کوچکی از انرژی حاصل از زحماتتون هست

    1. احمد مدیر گفت:

      ممنون. لطف دارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *